Reklama

Napęd Mustanga nowej generacji zerwie z tradycją?

Ford Mustang nowy silnik 6,8 litra

Po raz pierwszy usłyszeliśmy plotki o tym, że Ford Mustang nowej generacji może dostać wersję z napędem na wszystkie koła wiosną 2018 roku i najwyraźniej producent samochodów nadal nie podjął ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Nowa generacja Mustanga z AWD?

Według nowego raportu Ford Authority Mustang z napędem na wszystkie koła nie jest jeszcze martwym pomysłem, ale w tej chwili nadal nie można powiedzieć nic konkretnego. Jego istnienie zasugerował Jim Owens, menedżer marki Mustang w firmie Ford, mówiąc:

Jak wiesz, Challenger ma napęd na wszystkie koła. Zawsze przyglądamy się różnym rodzajom wydajności, ale w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia.

Czytaj też: Ford Mustang Mach-E 1400 na torze, czyli siedem elektrycznych silników znów w akcji
Czytaj też:
Ford ujawnił Mustanga Mach 1 dla Europy
Czytaj też: Ceny każdego Forda Mustanga 2021 są wyższe niż rok temu

Mustang nowej generacji o nazwie kodowej S650 powinien zostać wprowadzony na rynek w 2022 lub 2023 roku i prawie na pewno będzie zawierał coś w rodzaju elektryfikacji. Jeśli napęd na wszystkie koła jest rzeczywiście częścią planu, będzie to pierwszy raz w historii, kiedy Mustang będzie oferowany z fabrycznym napędem na cztery koła.

Czytaj też: Ford ujawnia szczegóły autonomii Mustanga Mach-E
Czytaj też:
Mustang doczeka się nowego silnika? Ford może zabawić się z 6,8-litrową jednostką
Czytaj też:
Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8

Oczywiście o ile nie uznamy Mustanga Mach-E za część rodziny samochodów sportowych Mustang. Finalnie to sprawi, że puryści prawdopodobnie nie będą zadowoleni z Mustanga z napędem na wszystkie koła, dlatego możemy być pewni, że będzie to tylko opcja, a nie podstawa dla tych modeli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News