Reklama

Mustang doczeka się nowego silnika? Ford może zabawić się z 6,8-litrową jednostką

Ford Mustang nowy silnik 6,8 litra

Wokół nowego silnika Mustanga krąży cała masa niewiadomych, ale jeśli wierzyć najbardziej pozytywnym plotkom i spekulacjom, nowa jednostka zdecydowanie nadchodzi.

Nowy silnik dla Mustanga

Wszystko zaczęło się 23 września, kiedy to przewodniczący dużego kanadyjskiego związku zawodowego pracowników motoryzacyjnych powiedział wprost, że Ford pracuje nad nowym 6,8-litrowym silnikiem, który będzie używany w Fordzie F-150 i Mustangu.

Czytaj też: Problem z pedałami zawstydził Forda. Dziesiątki tysięcy Mustangów z wadą
Czytaj też: Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków
Czytaj też: Elektryczny Mustang z siedmioma silnikami kontra benzynowy kuzyn

Jak przypomina Motor1, kilka razy podczas 31-minutowej konferencji prasowej prezes Unifor Jerry Dias wspominał o nowym silniku 6,8-litrowym, który Ford zbuduje w swojej fabryce w Windsor. W oficjalnym komunikacie prasowym na temat umowy, związek Unifor potwierdził produkcję silników, ale powstrzymał się od ich sklasyfikowania lub określenia zastosowania.

Czytaj też: Ceny każdego Forda Mustanga 2021 są wyższe niż rok temu
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też: Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Ford na pytania nie ma zamiaru odpowiadać, a plotki oraz domniemania wskazują z jednej strony na 6,2-litrową V8, ale też różne wersje silników, jak również szanse na powrót 6,8-litrowego V10 Forda. Jeśli jednak firma rzeczywiście ma w planach 6,8-litrowy silnik do Mustanga, wydaje się prawdopodobne, że ten młyn pojawi się dopiero w modelu następnej generacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News