Wiemy co napędzi Redmi K40 Gaming Edition i jest to nielada układ

Redmi K40 Gaming Edition

Do tej pory słyszeliśmy jedynie plotki o tym, co napędzi Redmi K40 Gaming Edition. Przypuszczenia jednak były słuszne.

Redmi K40 Gaming Edition z Dimensity 1200

Firma oficjalnie ujawniła poprzez serwis Weibo, że telefon będzie napędzany chipsetem Dimensity 1200. Ten ponoć zapewnia najlepszą wydajność w całej rodzinie Redmi K40, dlatego przejdźmy od razu do szczegółów tego układu. Składa się na niego rdzeń Cortex-A78 o taktowaniu 3 GHz, trzy Cortex- A78 o taktowaniu 2,6 GHz i cztery A55 z zegarami 2 GHz. Rdzeniem graficznym jest ARM-Mali-G77 MC9, który powinien zapewnić świetną wydajność w grach, o co zadba też technologia HyperThread 3.0.

Czytaj też: Europejski debiut Oppo A94 5G. Znamy cenę i specyfikację smartfona

Głównym atutem tego smartfonu będzie niska cena, ponieważ może on kosztować jakieś 1150 – 1450 złotych. Sam w sobie K40 Gaming Edition będzie wyróżniał się bardzo cienką obudową z metalową ramką, a jak wiemy z wcześniejszych informacji, będzie posiadać przyciski przeznaczone do gier na boku, a w owalnej wyspie aparatów na tyle mają znaleźć się dwa obiektywy z podświetleniem LED po bokach, między którymi znajdzie się trzeci.

Czytaj też: Smartfony 5G w T-Mobile. Które modele są najpopularniejsze?

Wyróżniać ma go także bateria o pojemności 5000 mAh i szybkie ładowanie o mocy 67 W. Ponadto doszły nas słuchy, że gamingowy smartfon Redmi K40 będzie wyposażony w wyświetlacz Samsung E4 OLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz.