WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Napój, który zastąpi śniadanie i poranną kawę

Poranek większości z Was wygląda pewnie podobnie- śniadanko i kawka. Jednakże wiele osób nie lubi jeść pierwszego posiłku rano a picie kawy na czczo jest niezdrowe. Na przeciw takim osobom wyszła firma Soylent, która znana jest z zamienników posiłków, które mają wielu fanów w Dolnie Krzemowej. Otóż stworzyła ona nowy napój- Coffiest. Zawiera on 150 mg kofeiny, aromat kawy oraz te same składniki co wchodzą w skład Soylent 2.0 (między innymi witaminy, minerały, białko sojowe, olej z alg, izomaltutozę). Wynika więc z tego, że nowy napój może zastąpić zarówno śniadanie jak i poranną kawę.

Coffiest przeznaczony jest dla osób zbyt zajętych aby spożywać posiłki a także dla tych, którym nie chce się ich przygotowywać. Składniki odżywcze zapewnia białko sojowe i olej z alg a kofeina i L-teanina zmniejszają zdenerwowanie. Firma uważa, że Coffiest ma taką samą ilość kofeiny co dwie filiżanki kawy.

Nowy napój nie należy jednak do najtańszych. Kosztuje on aktualnie 37,05 dolara za 12 butelek dla subskrybentów albo 39 dolarów dla zleceń jednorazowych. Cena może odstraszać jednakże w dobie pośpiechu może taka oszczędność czasu może przynieść większy zysk. Jednakże czy to jest zdrowe?

Źródło: http://www.theverge.com/