Reklama
aplikuj.pl

Naprawa iPhone 14. Apple zmienia podejście do swojego sprzętu

Naprawa iPhone 14, Apple

Apple zmienia radykalnie swoje podejście do umożliwiania klientom naprawy sprzętu na własną rękę, czyli poza certyfikowanymi serwisami. Z programem „Self Service Repair” firma podjęła pierwsze małe kroki w kierunku przyznania właścicielom iPhone’a możliwości wykonywania napraw samodzielnie. Jednak teraz widać tego postępy na pierwszy rzut oka i potencjalna naprawa iPhone 14, zdecydowanie to potwierdza.

Czy naprawa iPhone 14 to droga przez mękę?

Niegdyś Apple kleił i lutował praktycznie wszystko, aby uszczelnić i zabezpieczyć swoje iPhone. Jednak wraz z iPhone 14 cały proces jest zaskakująco łatwy, bezbolesny i wolny od ryzyka uszkodzenia czegoś. Najnowszy materiał wideo od iFixit to potwierdza, podkreślając, że naprawa iPhone 14 jest znacznie łatwiejsza, niż naprawa jakichkolwiek innych sprzętów Apple w całej historii firmy.

Czytaj też: Poznaliśmy datę premiery i wygląd Xiaomi Civi 2

Choć demontaż urządzenia iPhone mógł stać się nieco łatwiejszy, Apple zachowało ograniczenia dotyczące oprogramowania. Oznacza to, że nowo dodane komponenty iPhone’a wymagają aktywacji od Apple. Dzięki temu firma pozostawiła sobie rolę jedynego dostawcy części zamiennych, więc aż tak stratna nie będzie.