Reklama
aplikuj.pl

Naprawa Steam Decka na własną rękę. iFixit rozpoczął sprzedaż części zamiennych

Firma iFixit oficjalnie rozpoczęła sprzedaż części zamiennych, z którymi naprawa Steam Decka na własną rękę będzie dostępna dla każdego. Tyczy się to naprawdę wielu elementów, bo jak zapowiadało Valve, ten sprzęt ma być czymś więcej, niż tylko przenośnym komputerem, który zwykle nie pozwala na ingerencję w swoje podzespoły.

Naprawa Steam Decka już możliwa z częściami zamiennymi od iFixit

iFixit przyznał Steam Deck ocenę 7 na 10 punktów, chwaląc procedurę otwierania i modułowość, ale stwierdzając, że bateria jest trudna do wyjęcia, a port ładowania jest przylutowany. Wśród części dostępnych w ofercie firmy znajdują się elementy obudowy, joysticki, wentylatory, przyciski, a nawet wyświetlacze. Najtańsze części to membrany pod przyciski, które kosztują od 4,99$, za 6,99$ można dostać nowe przyciski, a triggery za 7,99$. Przyciski nie są jednak jeszcze w sprzedaży, ale joysticki już tak i kosztują 19,99$ za sztukę.

Czytaj też: Korzystasz z komunikatora WhatsApp na starszych iPhone’ach? Niedługo możesz stracić dostęp do aplikacji

Niektóre komponenty można kupić wraz z narzędziami i przykładem tego jest wentylator Steam Deck za 24,99$, który kosztuje 29,99$ w zestawie z potrzebnymi do wymiany narzędziami. Najciekawszy element? Zdecydowanie wyświetlacz, którego można kupić w cenie 64,99$ w wersji dla słabszych konsol i 94,99$ w wersji najbogatszej, ale dziwi nieco brak m.in. akumulatora, którego instrukcje opublikowane przez iFixit dotyczą.