WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowe narzędzie moderskie do Wiedźmina 3 może zapewnić mu wreszcie wieczne życie

Nowe narzędzie moderskie do Wiedźmina 3 może zapewnić mu wreszcie wieczne życie

Jedną z największych wtop, na jakie pozwoliło sobie CD Projekt Red przy Wiedźminie 3 było pozbawienie go wiecznego życia, które obecnie wiedzie sobie TES: Skyrim, dzięki oddanej społeczności moderskiej. Oczywiście tej zgromadzonej wokół dzieła rodzimego studia też nie można wiele odmówić, ale niestety jest ona ograniczana przez nie najlepsze wsparcie modyfikacji. Paczki zmieniające wizualne szczegóły, niektóre przedmioty i mechaniki są więc znakomitą większością dobytku na NexusMods, a dodatków z questami w roli głównej jak nie było, tak nie ma. To jednak wkrótce może się zmienić.

Wszystko dzięki pakietowi Radish Modding Tools, który również trafił na NexusMods z myślą o umożliwieniu społeczności wzięcia historii w Wiedźminie 3 we własne ręce. Wszyscy chętni mogą teraz posłużyć się tym narzędziem, aby stworzyć zupełnie nowe misje z pełnoprawnymi scenami dialogowymi, animacjami, czy przerywnikami filmowymi. Innymi słowy, dostarczyć to, co dostarczyli nam deweloperzy przed czterema latami. Nieprzekonani? Rzućcie więc okiem na materiały prezentujące te narzędzie:

A oto przygotowana misja:

Do działania Radish Modding Tools wymaga dwóch głównych dodatków, co nie powinno być problemem. Ten jednak zaczyna się pojawiać w trudności posługiwania się tą paczką, ponieważ z nią nie poradzą sobie kompletnie zieloni, choć zapewne z czasem znajdą się w sieci jakieś poradniki, aby każdy mógł wykreować swoją własną przygodę w Wiedźminie 3.

Czytaj też: „Anthem ze smokami”, czyli wątpliwości co do jakości Dragon Age 4

Źródło: NexusMods