Reklama
aplikuj.pl

NASA utworzyła zespół zajmujący się UFO. Poznaliśmy jego skład

Marynarka USA ukrywa UFO, teorii spiskowych UFO

NASA ogłosiła nazwiska 16 naukowców, którzy spędzą kolejnych dziewięć miesięcy na badaniu zjawiska UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających.

Niezależne analizy rozpoczną się właśnie dziś, a wybrany zespół ma zająć się wyjaśnieniem tego, jak dane zebrane przez cywilne podmioty rządowe, komercyjne i pochodzące z innych źródeł mogą być poddane analizom, aby rzucić światło na zjawisko UFO. Powstanie też plan dalszych działań w tym zakresie, który zostanie zrealizowany w przyszłości.

Czytaj też: Hawajczycy patrzący w niebo mogli myśleć, że widzą UFO. Tak naprawdę zobaczyli…

Odkrywanie nieznanego w przestrzeni kosmicznej i atmosferze jest sercem tego, kim jesteśmy w NASA. Zrozumienie danych, które mamy na temat niezidentyfikowanych obiektów latających jest kluczowe, aby pomóc nam wyciągnąć naukowe wnioski na temat tego, co dzieje się na naszym niebie. Dane są językiem naukowców i sprawiają, że to, co niewytłumaczalne, można wyjaśnić.

podkreśla Thomas Zurbuchen

Zespół ds. badań nad UFO powołany przez NASA składa się z szesnastu osób

Z kolei Daniel Evans, który odpowiadał za organizację składu ekspertów, dodaje, iż NASA zebrała wielu wiodących naukowców z całego świata, wśród których znaleźli się eksperci od analizy danych, sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwa lotniczego. Ich ustalenia zostaną podane do wiadomości publicznej, dzięki czemu będziemy mogli się przekonać, do jakich wniosków doszli.

Czytaj też: NASA zbierała te dane przez 12 lat. Teraz pokazała jak zmieniał się kosmos

W skład zespołu weszli: David Spergel, Anamaria Berea, Federica Bianco, Paula Bontempi, Reggie Brothers, Jen Buss, Nadia Drake, Mike Gold, David Grinspoon, Scott Kelly, Matt Mountain, Warren Randolph, Walter Scott, Joshua Semeter, Karlin Toner oraz Shelley Wright.