WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Następny Porsche Macan będzie w pełni elektryczny

Nawet Porsche dołączy do wyścigu elektrycznych kompaktowych SUVów! Firma ogłosiła właśnie, że następna generacja crossovera Macana będzie po prostu będzie zelektryfikowana… co ma być tylko początkiem.

Czytaj też: Seat Cupra świętuje rok na rynku konceptem wydajnego hybrydowego SUVa

To sprawia, że nowy Macan stanie się pierwszym całkowicie elektrycznym kompaktowym SUV-em i trzecim całkowicie elektrycznym pojazdem w ofercie Porsche, gdy trafi na rynek na początku przyszłej dekady.

„Elektromobilność i Porsche idą w idealnej parze, nie tylko dlatego, że łączy je wysoce wydajne podejście, ale przede wszystkim ze względu na ich sportowy charakter” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Stwierdził również, że do 2025 roku połowa wszystkich nowych samochodów Porsche zostanie zelektryfikowana, ale w ciągu następnej dekady uwaga zostanie rozproszona zarówno na układy elektryczne, jak i na układy benzynowe z uwzględnieniem hybryd. Macan nowej generacji zostanie zbudowany w Lipsku w Niemczech, gdzie Porsche przygotowuje się do produkcji w pełni elektrycznych pojazdów na istniejącej linii produkcyjnej. Na jego pokładzie z pewnością znajdzie się architektura Porsche Premium Platform Electic (opracowana we współpracy z Audi).

Czytaj też: Test systemów wykrywających pieszych wykazał, że 80% SUVów radzi sobie dobrze

Źródło: New Atlas