WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Naukowcy chcą sprawdzić, jak SI poradzi sobie z testami dla zwierząt

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o rywalizacji, której celem miało być przetestowanie sztucznej inteligencji poprzez przeprowadzenie testów poznawczych przeznaczonych dla zwierząt. Teraz możemy oświadczyć, że konkurs oficjalnie się rozpoczyna i każdy może wziąć w nim udział. 

Czytaj też: Sztuczna inteligencja generuje twarze na podstawie głosu

Aby zachęcić potencjalnych uczestników, organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród wynosi 32 tysiące dolarów, co wiąże się ze zwiększeniem liczby osób, które wezmą udział w rywalizacji. Pierwotna liczba 100 została znacznie zwiększona i obecnie wynosi 300. Uczestnicy zostaną podzieleni na dziesięć kategorii. Są  one uporządkowane według rosnącego stopnia trudności, zaczynając od zbierania żywności, a kończąc na problemach, których rozwiązanie wymaga bardziej złożonego rozumowania przyczynowego. Jednak uczestnicy nie będą wiedzieć, z czym wiążą się testy – co oznacza, że ​​będą musieli stworzyć SI „gotową na wszystko”.

Zgłoszenia rozpoczną się 8 lipca, a sam konkurs potrwa do listopada 2019 r. W tym czasie uczestnicy mogą zgłaszać się wielokrotnie, co daje wiele okazji do poprawy ewentualnych błędów. Ostateczne wyniki konkursu zostaną przedstawione na konferencji NeurIPS 2019 w grudniu.

[Źródło: digitaltrends.com]

Czytaj też: Sztuczna inteligencja stworzyła trójwymiarową replikę Wszechświata