Zespół naukowców z instytucji rozsianych po Chinach, USA i Singapurze opracował układ kierujący autonomicznym rowerem. Chociaż nie wydaje się to szczególnym osiągnięciem, to jakimś zdecydowanie jest.
Czytaj też: Samsung wypuszcza teaser Exynosa obecnego w Galaxy Note 10
We współczesnej informatyce istnieją dwa podstawowe typy badań – jedno z nich obejmuje tradycyjne podejście binarne, a drugie obejmuje próby zmuszenia maszyn do zachowywania się tak, jak ludzki mózg. W większości przypadków oba podejścia tak naprawdę nie idą w parze z powodu trudności w komunikacji między dwoma systemami.
Może się to jednak zmienić, ponieważ zespół pracujący w Chinach znalazł sposób, aby stworzyć nie tylko sposób płynnego komunikowania się dwóch takich systemów, ale zrobić to na prawdziwym układzie scalonym – takim, który działa, o czym świadczy jego zdolność do kontrolowania autonomicznego roweru. Ten nowy układ nazwali Tianjic opartego o architekturę FCore, których ma na pokładzie dokładnie 156. Współpracują one ze sobą w systemie binarnym i wspólnie są w stanie przeprowadzić przetwarzanie przy użyciu 40000 jednostek obliczeniowych.
Układ był w stanie nie tylko utrzymać równowagę roweru, ale też unikać przeszkód i reagować na polecenia głosowe. Sieci w nim obecne były z kolei różnorodne – jedna opierała się na obliczeniach dotyczących odległości oraz prędkość. Druga na komunikacji szczytowej, a trzecia na wykrywaniu obiektów.
Czytaj też: Xiaomi pokazało swój gamingowy laptop
Źródło: Techxplore