Reklama

Naukowiec przemalował obserwatorium na modłę R2-D2 z uniwersum Star Wars

Naukowiec przemalował obserwatorium na modłę R2-D2 z uniwersum Star Wars
Naukowiec przemalował obserwatorium na modłę R2-D2 z uniwersum Star Wars

Coś takiego możemy już chyba określić delikatną przesadą, co nie? Ale czego nie robi się w imię nau… zabawy! Niejaki Hurbert Zitt, profesor Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zweibrücken przekształcił Obserwatorium Zweibrück Stowarzyszenia Nauk Przyrodniczych w olbrzymiego R2-D2 wraz z swoim małym zespołem.

Taki pomysł nie wpadł Zittowi do głowy z dnia na dzień, bo zapewne wręcz marzył o takim przedsięwzięciu, patrząc na jego sukcesy w wykładach dotyczących Star Treka i właśnie Star Wars. Jego zamiłowanie do uniwersów sci-fi zaowocowało we wrześniu 2018 roku właśnie takim oto “artuditu”, którego namalowaniem zajął się Horst Helle wraz z garścią studentów. Tym jednak razem “płótnem” okazało się coś z goła innego, choć nie możemy mieć tego za złe, kiedy to obserwatorium przypomina kultowego R2-D2 nawet samym kształtem.

Hurbert Zitt w przeszłości zdobył uznanie na całym świecie jako najlepszy mówca w kwestii wykładów na temat uniwersum Star Trek. Pierwszym z nich był „wykład bożonarodzeniowy”, w którym przedstawił temat w wyjątkowym stylu. W 2005 roku odbył wykłady w drodze do innych miast na innych uniwersytetach i konwencjach, jak np. FedCon. Długo więc czekaliśmy na jego drugi ruch, choć ten zdecydowanie przerósł wzelkie oczekiwania.

Czytaj też: Statek płaskoziemców wypłynie w rejs do krawędzi Ziemi

Źródło: Boredpanda, Hochschule Kaiserslautern