WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Navi na poziomie RTX 2080 Ti w planach AMD

AMD podczas swojej konferencji finansowej za II kwartał 2019 roku nie zawiodło graczy i wspomniało też o swoich planach co do kolejnych produktów. Wygląda na to, że Navi nie zatrzyma się na segmencie wysokiej wydajności i spróbuje sięgnąć po HEDT, walcząc z kartą GeForce RTX 2080 Ti. 

Czytaj też: Jak Helio G90 wypada w AnTuTu i Geekbenchu?

Hands Mosesmann podczas sesji pytań z udziałem CEO AMD Lisy Su, spytał, czy może coś ujawnić na temat 7nm procesorów mobilnych Ryzen i 7nm kart graficznych Navi z segmentu high-end. Na to Lisa odpowiedziała następująco:

Hans, zadałeś dobre pytanie na temat produktów. Mogę powiedzieć, że nadchodzą. Należy spodziewać się, że ich realizacja jest na dobrej drodze.

A to nic innego, jak świetna wiadomość, bo chociaż doczekaliśmy się premiery kart Radeon RX 5700, to nie są one modelami, które dorównują np. GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti. Niestety od wielu lat AMD nie ma tak naprawdę solidnej propozycji na rynek HEDT, na którym bezsprzecznie panuje NVIDIA swoimi topowymi rozwiązaniami.

To z kolei na nim odbywa się ta najważniejsza walka, bo dopiero konkurencja na najwyższym poziomie wydajności może szybciej popychać rozwój „do przodu”. Innymi słowy, czekamy na karty Radeon przeciwko kosztującemu 3000 złotych RTX 2080 i kosztującemu 5000 zł RTX 2080 Ti, bo te ceny są po prostu z kosmosu i najwyższy czas, żeby nieco zmalały.

Dobrą informacją są też plany co do mobilnych procesorów Ryzen. Nie od dziś wiemy, że to Intel na tym rynku radzi sobie zdecydowanie lepiej przez renomę, jaką wyrobił sobie na długo przed premierą pierwszej generacji Ryzen, co teraz bezpośrednio rzutuje na zainteresowanie producentów OEM rozwiązaniami AMD. Może ta generacja wreszcie przekona największych niedowiarków?

Czytaj też: Test Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRock Premium

Źródło: Wccftech