WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Nawet młodzi programiści mogą liczyć na wysokie pensje

Branża IT wcale nie zwalnia tempa. Najnowszy raport No Fluff Jobs pokazuje, że pracownicy zarabiają coraz to większe pieniądze.

Najwyższe zarobki w 2018 roku mieli deweloperzy Scala. Średnia wysokość wynagrodzenia wynosiła około 13 tysięcy złotych. Jest to wzrost o 4% w porównaniu z 2017 rokiem. Na średnie zarobki równe 12500 zł mogą liczyć programiści Javy, Angualara czy Pythona. Ich pensje wzrosły nawet o 10%. Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs, mówi:

Java i Javascript to najpopularniejsze technologie na rynku polskim i światowym. Na tę utrzymującą się już od kilku lat tendencję wpływa wiele różnorodnych czynników. Javascript to aktualnie jedyny język wspierany przez wszystkie przeglądarki, a coraz częściej używa się go także w aplikacjach mobilnych, oraz w zastosowaniach backendowych. Java natomiast to nie tylko dojrzały język dostępny na rynku od ponad dwudziestu lat, ale przede wszystkim stabilna maszyna wirtualna JVM będącą najczęściej wykorzystywaną platformą aplikacyjną w zastosowaniach biznesowych.

Największe zarobki są w Warszawie (13000 zł) i Krakowie (12000 zł). Co ciekawe, Trójmiasto (12000 zł) wyprzedziło właśnie Wrocław (11500 zł). A czego zacząć się uczyć? Najbardziej poszukiwani są programiści JavaScript (27% ogłoszeń), Java (24%) oraz Angular (10%). Potwierdza się też, że coraz więcej osób chce wejść w branżę. O 22% zwiększyła się liczba osób aplikujących na stanowiska juniorskie. Z pewnością pomogły w tym bootcampy, które mają szybko nauczyć programowania.

Czytaj też: Gracze zebrali ponad 83 tysiące zł dla Centrum Zdrowia Dziecka

Źródło: Materiały prasowe