Branża IT wcale nie zwalnia tempa. Najnowszy raport No Fluff Jobs pokazuje, że pracownicy zarabiają coraz to większe pieniądze.

Najwyższe zarobki w 2018 roku mieli deweloperzy Scala. Średnia wysokość wynagrodzenia wynosiła około 13 tysięcy złotych. Jest to wzrost o 4% w porównaniu z 2017 rokiem. Na średnie zarobki równe 12500 zł mogą liczyć programiści Javy, Angualara czy Pythona. Ich pensje wzrosły nawet o 10%. Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs, mówi:

Java i Javascript to najpopularniejsze technologie na rynku polskim i światowym. Na tę utrzymującą się już od kilku lat tendencję wpływa wiele różnorodnych czynników. Javascript to aktualnie jedyny język wspierany przez wszystkie przeglądarki, a coraz częściej używa się go także w aplikacjach mobilnych, oraz w zastosowaniach backendowych. Java natomiast to nie tylko dojrzały język dostępny na rynku od ponad dwudziestu lat, ale przede wszystkim stabilna maszyna wirtualna JVM będącą najczęściej wykorzystywaną platformą aplikacyjną w zastosowaniach biznesowych.

Największe zarobki są w Warszawie (13000 zł) i Krakowie (12000 zł). Co ciekawe, Trójmiasto (12000 zł) wyprzedziło właśnie Wrocław (11500 zł). A czego zacząć się uczyć? Najbardziej poszukiwani są programiści JavaScript (27% ogłoszeń), Java (24%) oraz Angular (10%). Potwierdza się też, że coraz więcej osób chce wejść w branżę. O 22% zwiększyła się liczba osób aplikujących na stanowiska juniorskie. Z pewnością pomogły w tym bootcampy, które mają szybko nauczyć programowania.

Czytaj też: Gracze zebrali ponad 83 tysiące zł dla Centrum Zdrowia Dziecka

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej