WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nawet zatrudniając pracowników Epic Games robi wokół siebie zamieszanie

Epic Games nie zdaje się zatrzymywać na rynku i choć przyjęcie na swój pokład znanej twarzy nie jest aż tak spektakularne, jak np. zgarnięcie Borderlands 3 na wyłączność, to nadal robi wokół firmy sporo szumów. Wszystko dlatego, że mowa o nie jakimś tam człowieku z branży, a Jasonie Westsie. 

Tego człowieka możecie kojarzyć z wielu projektów. Był współzałożycielem studia Infinity Ward wraz z z Vincem Zampellą i Grantem Collierem w 2002 roku, któremu zawdzięczamy serię Call of Duty. Osiem lat później rozstał się ze swoją pierwszą firmą, aby wystartować z kolejną – Respawn Entertainment ze swoim kolegą Vincem, której zawdzięczamy markę Titanfall i ostatnio Apex Legends, choć tego ostatniego się nie doczekał, bo odszedł od studia w 2013 roku. Po raz pierwszy o przyjęciu przez Jasona Westa barw Epic Games dowiedzieliśmy się od Geoffa Keighleya:

Some game industry scoop: @EpicGames has quietly hired Jason West, @InfinityWard and @Respawn co-founder, to work on its game development efforts. From what I hear West, who lives in North Carolina, has been in the office for about a month. pic.twitter.com/nhR0zPq0mB

— Geoff Keighley (@geoffkeighley) April 12, 2019

Nieco później potwierdził to reprezentant Epic Games, ale nie sprecyzował jego roli w firmie, mówiąc tylko, że “przyczyni się do wysiłków rozwojowych Epic”. Możliwe, że stojący za sklepem Epic Games Store włodarze planują coś naprawdę wielkiego, a mianowicie stworzenie zupełnie nowego studia, które zapewni im takie ekskluzywne tytuły, jakimi może pochwalić się tylko Sony?

Czytaj też: Nowy gameplay z Conan Unconquered odwiedziły tamtejsze bóstwa

Źródło: PCGamer