Reklama

Netflix kupił chiński hit – The Wandering Earth

Netflix kupił chiński hit – The Wandering Earth

Jakiś czas temu pisaliśmy, o filmie, który bije rekordy kasowe w Chinach. Już niedługo wszyscy będziemy mogli obejrzeć The Wandering Earth, gdyż Netflix kupił do niego prawa.

Pierwszy taki film science-fiction w Chinach stał się od razu kasowym hitem zarabiając w dwa tygodnie 603 mln dolarów. To świetny wynik, zwłaszcza, że dystrybucja była bardzo ograniczona. Ten wynik zapewne jeszcze się zmieni, gdyż Wędrująca Ziemia jeszcze przez kilka tygodni będzie w kinach.

Czytaj też: Nowy spot telewizyjny filmu Godzilla: Król Potworów pokazuje nowe ujęcia

Film The Wandering Earth to chińska produkcja science-fiction oparta na powieści Liu Cixina. Opowiada historię astronautów próbujących powstrzymać zniszczenie Ziemi przez umierające Słońce. Jest to możliwe dzięki przesunięciu planety z jej normalnej orbity.

Netflix działa praktycznie na całym świecie. Jednym z wyjątków są właśnie Chiny, gdzie wewnętrzne przepisy zabraniają mu wejścia na rynek. Jednak Netflix stara się sukcesywnie poszerzać swoją ofertę o treści w języku mandaryńskim nie tylko poprzez tworzenie oryginalnych serii, ale również przez wykupowanie praw.

Na razie poza informacją, że Netflix kupił chiński hit nie wiemy nic więcej. Trzeba poczekać na oficjalną datę premiery na platformie. Zwykle między premierą kinową, a internetową mija parę miesięcy. Możliwe jednak, że w tym przypadku ten czas będzie krótszy. Według zapewnień pracowników Netflixa jest na co czekać. Wędrująca Ziemia zapewnia ucztę dla oczu, jest świetną produkcją z efektami specjalnymi na bardzo wysokim poziomie.

Pozostaje tylko czekać, aż będziemy mogli obejrzeć The Wandering Earth.

Czytaj też: Nowe zdjęcie Hellboya

 Źródło: variety.com