WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix na E3 – czego spodziewać się po platformie streamingowej?

Netflix na E3. Swoją obecność na imprezie dla graczy potwierdziła słynna platforma streamingowa.

E3 to święto graczy. Jeszcze nie tak dawno temu myśląc o grach mogliśmy spodziewać się, że na E3 zobaczymy Ubisoft, Electronic Arts, Techland, Sony, Microsoft, Nintendo itd. Teraz jednak grami interesuje się coraz więcej firm i gdyby ktoś powiedział, że w Los Angeles zobaczymy Google lub Netfliksa, to byłoby to coś w miarę normalnego. No i właśnie ta druga firma zawita na E3.

Czytaj też: Wydawca PayDay 2 nie przetrwa kolejnego roku

Netflix oficjalnie potwierdził swoją obecność na E3. Niestety, firma nie decyduje się na swój własny stream z pokazami nowych interaktywnych filmów jak Czarne lustro: Bandersnatch czy Minecraft: Tryb fabularny. W trakcie E3 będzie odbywało się E3 Coliseum, czyli transmisja podczas, której będzie można słuchać wykładów lub śledzić najnowsze wywiady z twórcami gier. To właśnie tam pojawi się Netflix.

Panel Netfliksa ma polegać na opowiedzeniu o tym, jak właściwie powstają filmy-gry. Szczegóły takiego procesu nie były nigdy opisywane więc będzie, to naprawdę ciekawy wykład. Być może Netlifx również zaskoczy i wykorzysta okazję do słownego ogłoszenia, że trwają prace nad kolejnymi tego typu produkcjami.

Ciekawe czy kiedyś i Google zdecyduje się na własny duży stream, tak jak robi to np. Sony (akurat nie w tym roku) czy Microsoft. Jeśli Google Stadia ma zaistnieć w świadomości graczy, to raczej powinna pojawiać się na tego typu imprezach, bo inaczej nikt nie będzie traktował tej platformy jako prawdziwej konkurencji w świecie gier wideo.

Czytaj też: Epic Games Store znów uderzył w Steam zgarniając Outer Wild

Źródło: wccftech.com