Reklama

Bardzo tani Netflix tylko na smartfony pojawia się w kolejnych krajach

Netflix marzec 2020, Dom z papieru sezon 4, After Life sezon 2, Mandy, Faceci w czerni, Tyler Ryke: Ocalenie, Bagienna cisza, Netflix, Netflix seriale, Netflix filmy, Netflix premiery 2020

Z platform streamingowych korzystamy nie tylko na komputerach czy telewizorach, ale również na urządzenia. Netflix najwyraźniej dostrzegł, że coraz częściej oglądamy filmy i seriale na smartfonach, bo wprowadza tani plan mobilny w kolejnych krajach. Czym jest i ile kosztuje?

Netflix tylko na smartfony, czyli specjalny plan mobilny

Wyświetlacze w telefonach są coraz większe, a to przekłada się na komfort oglądania wyświetlanych treści. Nic więc dziwnego, że coraz częściej to na tych urządzeniach oglądamy filmy i seriale za pośrednictwem aplikacji platform streamingowych. Netflix postanowił wyjść naprzeciw takim użytkownikom tworząc plan mobilny, umożliwiający oglądanie treści w podstawowej jakości, jedynie z poziomu smartfona.

Czytaj też: InPost pozwoli wydłużyć czas odbioru przesyłki w aplikacji

Analogicznie, taki abonament jest również o wiele tańszy. Netflix kieruje go, przynajmniej na razie, do klientów w krajach najbiedniejszych oferując dostęp do treści w naprawdę niskiej cenie. Teraz plan mobilny trafił do krajów z regionu Afryki Subsaharyjskiej. W Nigerii cena za taką subskrypcję wynosi 1200 Nairy, co w przeliczeniu daje około 11 złotych. Jest to ponad dwukrotnie niższa cena niż za plan podstawowy kosztujący tam 2900 Nairy.

Czytaj też: Twitter pozwoli wybrać konkretnych odbiorców tweetów

Wydaje się to bardzo dobrym pomysłem, a niska cena z pewnością przełoży się na większą ilość nowych użytkowników. Na razie nie ma informacji o tym, czy taki plan trafiłby również do naszego kraju, ale osobiście bardzo chętnie bym się na niego przerzuciła, bo najczęściej oglądam Netfliksa właśnie z poziomu smartfona.