Reklama

Twitter pozwoli wybrać konkretnych odbiorców tweetów

twitter

Twitter zdradził swoje plany co do kolejnych nowości. Będzie to możliwość ograniczenia widoczności tweeta do „zaufanych znajomych” lub po prostu konkretnych osób. Są też dwie inne, powiązane funkcjonalności. Warto podkreślić, że są to na razie pomysły, nad którymi nie trwają aktywne prace.

Twitter rozważa możliwość ograniczenia tweetów do „zaufanych znajomych”

Pomysł ten jest na razie we wczesnej fazie rozwoju, jednak możemy już zobaczyć, jak ta funkcja wyglądałaby w serwisie. Twitter udostępnił kilka grafik, dzięki którym widzimy działanie nowości. Ograniczenie widoczności wpisów do określonej grupy odbiorców z pewnością spodoba się osobom, które używają osobnych kont do spraw zawodowych i prywatnych. Dzięki „zaufanym znajomym” mogliby robić to z poziomu jednego, po prostu pokazując swoje tweety tylko najbliższym. Działanie „zaufanych znajomych” będzie bardzo podobne do podobnej funkcjonalności znanej z Instagrama.

Czytaj też: Instagram nie będzie już aplikacją do udostępniania zdjęć

Nowością będzie też funkcja „Facets” umożliwiająca kategoryzowanie tweetów podczas wysyłania. Da ona możliwość sortowania tweetów nie tylko na zawodowe i osobiste kategorie, ale także określone hobby lub zainteresowania, które możesz mieć. 

Czytaj też: TikTok – nagrywanie o wiele dłuższych filmików dla każdego

Jest jeszcze trzecia, ciekawa funkcja, którą ma w planach Twitter. Jest to umożliwienie użytkownikom wymienienia pewnych fraz, których woleliby nie widzieć na swoim Twitterze. Wówczas obserwatorzy danego profilu, podczas pisania odpowiedzi, zobaczyliby podkreślone niechciane słowo wraz z adnotacją, by nie używać takich fraz.

SONY DSC