Reklama
aplikuj.pl

Netflix podnosi ceny abonamentów w Wielkiej Brytanii. A co z Polską?

netflix
The Netflix Inc. website and logo are displayed on laptop computers arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Tuesday, Jan. 21, 2014. Netflix Inc., the largest subscription streaming service, is expected to release earnings data on Jan. 22. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

Użytkownicy Netfliksa w Wielkiej Brytanii będą musieli zapłacić więcej za dostęp do serwisu. Wyjątkiem będzie plan podstawowy. Czy to samo czeka Polskę?

Netflix w Wielkiej Brytanii drożeje

Jak tłumaczy Netflix, podniesienie cen w UK jest spowodowane większymi inwestycjami w produkcje realizowane we współpracy z lokalnymi firmami. Plan podstawowy kosztujący 5,99 funtów pozostanie bez zmian, więc osoby, które w pojedynkę subskrybowały usługę będą płaciły tyle samo. Wzrosną za to pakiety Standard – z 8,99 na 9,99 funtów, a także Premium z 11,99 na 13,99 funtów. Czyli najdroższy pakiet w przeliczeniu na złotówki wynosi około 70 zł.

Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay
Czytaj też: Mapy Google z kolejną nowością. Teraz zmienimy język na inny niż systemowy
Czytaj też: Do Microsoft Teams trafią kolejne nowości. Jakie?

Czy podobny los czeka i Polskę? Jeśli tłumaczenie Netfliksa jest prawdziwe, to powinniśmy być na to przygotowaniu. W końcu w ostatnim czasie platforma inwestuje w polskie produkcje. Najświeższym przykładem jest film Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. A według informacji, to nie koniec rodzimych treści zrealizowanych we współpracy z serwisem.