Reklama

Neuralink został wszczepiony małpie. Teraz czas na ludzi

elon musk

W zeszłym tygodniu Internet obiegł film pokazujący, jak działa implant od Neuralink, dzięki któremu małpa była w stanie grać w grę wideo, sterując nią przy pomocy umysłu.

W lutym Elon Musk stwierdził, że jego firma planuje uruchomić podobne testy na ludziach jeszcze przed końcem tego roku. Warunkiem miało być zapewnienie bezpieczeństwa eksperymentów oraz zgoda ze strony amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Teraz doczekaliśmy się potwierdzenia słów miliardera.

Czytaj też: Neuralink w akcji, czyli jak małpa zagrała w Ponga siłą umysłu

Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż Musk w przeszłości składał podobne oświadczenia, które się nie sprawdziły. Neuralink, czyli projekt rozpoczęty w 2016 roku, miał być testowany na ludziach przed końcem 2020 roku – tak przynajmniej wynikało ze słów właściciela Tesli z 2019 roku.

Neuralink może doprowadzić do rewolucji w zakresie sztucznej inteligencji oraz medycyny

Neuralink może doprowadzić do prawdziwej rewolucji nie tylko w świecie rozrywki, ale przede wszystkim medycyny. Technologia ta mogłaby bowiem umożliwić leczenie sparaliżowanych osób bądź chorych na Alzheimera i Parkinsona. Mówi się również o wszczepianiu sztucznej inteligencji do ludzkiego mózgu.