Reklama
aplikuj.pl

Niczym wrotki przyszłości. Czym są Moonwalkers?

Moonwalkers, wrotki przyszłości

Czyżby tak miała wyglądać przyszłość… chodzenia? Co powiecie na wrotki przyszłości Moonwalker, które są w stanie przyspieszyć Wasz chód nie o kilkadziesiąt, a o aż 250%, dzięki czemu 10 minutowy spacer będzie trwał ledwie 4 minuty.

Moonwalkers są niczym wrotki przyszłości

Moonwalkers zostały zaprojektowane przez firmę Shift Robotics i są obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, wymagając od chętnych wpłaty 899 dolarów, czyli o 500 dolarów mniej, niż ma wynosić ich cena detaliczna. Za około 4000 zł możecie więc sobie zapewnić nakładki na buty różnego rodzaju, które sprawią, że podczas chodzenia dostaniecie potężnego boosta. Jak dokładnie to działa?

Czytaj też: Księżyce Jowisza pod lupą. Wyjątkowe porównanie pokazuje ich skalę

Przy każdym kroku 300-watowy bezszczotkowy silnik w każdym Moonwalkerze ważącym 1,9 kg obraca osiem poliuretanowych kółek, zapewniając wrażenia przypominające chodzenie po „ruchomym chodniku” na lotnisku. Czujniki w obu Moonwalkerach nieustannie komunikują się ze sobą, wykorzystując algorytmy oparte na uczeniu maszynowym do monitorowania chodu użytkownika i dostosowania potrzebnej mocy silnika zasilanego wbudowanymi akumulatorami o zasięgu 9,7 km po 1,5-godzinnym ładowaniu.

Użytkownicy Moonwalkers mogą jednocześnie wyhamować z maksymalnej prędkości 11 km/h w odległości mniejszej niż 1 metr, a jako że te nakładki regulują prędkość kół podczas zjazdu, to użytkownicy nie stracą kontroli. Każda nakładka dzierży jednocześnie zawias za częścią palcową, co pozwala jej zginać się jak but na końcu każdego kroku, zapewniając wyższą elastyczność chodzenia. Użytkownicy mogą jednocześnie szybko zmieniać tryby działania tych nakładek (Shift – kołą się obracają, Lock – pozostają zablokowane), aby nie zaczęły im przeszkadzać.