WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nie dostaniecie Control w Game Passie. Phil Spencer coś nakręcił

Wczoraj pojawiały się informacje sugerujące, że Control trafi do Game Passa. Tylko problem jest taki, że to nie jest prawda.

Internet wybuchł wczoraj radością gdy dowiedziano się, że Control trafi do abonamentu Xbox Game Pass. Usługę chwalono, a szybkie pojawienia się tytułu w ramach usługi było tłumaczone problemami ze sprzedażą gry.

Część osób bowiem dalej uważa, że Control nie zarobiło tyle ile miało i Remedy jest w tarapatach. Tak jednak nie jest, bo twórcy już za samo pojawienie się w Epic Games Store dostali 10 milionów dolarów, a budżet ich gry nie był budżetem gry AAA, za jaką ją uznano. Tym bardziej Remedy należą się brawa za stworzenie tytułu, który był uważany za produkcje o wysokim budżecie przy stosunkowo niskich pieniądzach.

Argumentem za tym, że Control może pojawić się w Game Passie było to, że w końcu tak skończyły gry Just Cause 4 oraz Shadow of the Tomb Raider. Tutaj jednak mieliśmy do czynienia ze słabą sprzedażą przy dużym budżecie.

Błędną informację podaną przez Phila Spencera naprostowali sami twórcy Remedy Interactive, którzy za pomocą Twittera poinformowali, że gra nie pojawi się w Xbox Game Pass. Twórcy w tej chwili nie mają nic do ogłoszenia.

ŹRÓDŁO: wccftech