Reklama
aplikuj.pl

Lubicie horrory? Nie możecie przegapić kolejnego The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

the devil in me

The Dark Pictures Anthology to seria horrorów od Supermassive Games, które zasłynęło dzięki Until Dawn. Jeśli jeszcze nie gracie w te produkcje, to nie wiecie co tracicie. A wkrótce premiera The Devil in Me!

Od PS Move do The Dark Pictures Anthology The Devil in Me

Supermassive Games jeszcze kilka lat temu było studiem blisko współpracującym z PlayStation. Firma jeszcze w czasach PlayStation 3 tworzyła Until Dawn, które miało promować kontrolery ruchowe PlayStation Move. Jak produkcja wtedy wyglądała, możecie zobaczyć poniżej.

Ostatecznie Until Dawn zadebiutowało dopiero na PlayStation 4, gdzie zyskało popularność wśród fanów horrorów z oklepanymi motywami.

Supermassive Games pożegnało się z ekskluzywnością PlayStation tworząc grę korzystającą z aplikacji PlayLink. Ekipa po tej grze wróciła do horrorów, ale tym razem przeznaczonych na Xbox, PlayStation oraz PC.

Wracając jednak do horrorów – jeśli lubicie te wszystkie historie o wycieczkach nastolatków do lasu, Salem, eksploracje dawno nieodwiedzanych jaskiń… słowem – wszystko co widzieliście już w wielu filmach, to odnajdziecie się w grach tego studia od razu.

Czytaj też: Zwiastun RoboCop: Rogue City pokazuje kolejny polski hit

Najnowszą grą studia jest The Quarry, które początkowo miało być grą dla Google Stadia, ale jak dobrze wiecie – Google odpuściło gwałtowny podbój rynku gier i nic z tej produkcji by nie wyszło, ale 2K chętnie odkupiło projekt i dokończyło go z tą samą ekipą. Swoja drogą – PlayStation Move, PlayLink, Google Stadia? Widać, że ta ekipa lubi nowe technologie.

To, co jednak jest najważniejszym projektem studia to cała seria horrorów The Dark Pictures Anthology. Jeśli myślicie, że te produkcje to produkowane masowo gry w stylu Telltale to jesteście w ogromnym błędzie. Ta seria horrorów oferuje masę odnóg fabularnych, zaskakuje zwrotami akcji i zawsze dowozi zadowalającą jakość. Jeśli macie dość patrzenia, jak bohaterowie tego typu historii podejmują niemądre decyzje i chcecie wziąć sprawy w swoje ręce, to gry dla Was! W serii ukazały się już:

  • Man of Medan – w tej przygodzie traficie na opuszczony statek z okresu drugiej wojny światowej
  • Little Hope – tutaj przeżyjecie historię w miasteczku przywodzącym na myśl Salem
  • House of Ashes (moja ulubiona odsłona) – zejdziecie do jaskiń, w których czeka mroczna tajemnica sprzed tysięcy lat

The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me już po Was idzie

Co nas czeka dalej? Supermassive Games zapowiedziało kolejną grę z serii i jest nią The Devil in Me. Wszystkie odsłony są w pewien sposób spięte ze sobą za pomocą tego samego narratora, którzy rzuca czasem nawiązaniami do innych gier, więc polecam Wam przechodzić wszystko po kolei. Jeśli jednak interesują Was tylko nowości, to posłuchajcie co Was czeka w The Devil in Me.

Grupa twórców filmów dokumentalnych otrzymuje tajemniczy telefon z zaproszeniem do współczesnej repliki „Zamku Morderstw” seryjnego mordercy H. H. Holmesa. Filmowcy nie mogę oprzeć się okazji na przyciągnięcie widowni.

Hotel jest idealną lokalizacją do nakręcenia nowego odcinka ich serialu dokumentalnego, ale nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Ekipa odkrywa, że ktoś ją obserwuje, a wręcz manipuluje nią. Teraz na szali jest dużo więcej niż oglądalność!

Czytaj też: Twórcy Test Drive Unlimited Solar Crown rehabilitują się po słabym zwiastunie

W opisie gry natrafić możemy także na fragment, który może niektórych zaskoczyć. Czytamy w nim bowiem…

Tutaj nic nie jest takie, jakim się wydaje, a udogodnienia dosłownie zapierają dech w piersiach! Eksploruj hotel World’s Fair i doświadcz nowości czekających w finale sezonu, w tym ekwipunku postaci, zagadek z wykorzystaniem narzędzi i szerszego wachlarza czynności takich jak bieganie, skakanie i wspinanie się.

„Finale sezonu”? Tak! The Dark Pictures Anthology to o wiele większy projekt, który trwać będzie latami. Zapewne po premierze The Devil in Me nastąpi trochę dłuższa przerwa, a potem deweloperzy powrócą z kolejnymi grami. Ich znaki towarowe wyciekły jakiś czas temu i możecie zobaczyć je poniżej.