Reklama
aplikuj.pl

Nie zdziwcie się, kiedy nagle ulice zaleją EV Volkswagena

Volkswagen, EV, elektryczne samochody, ID 3

Pierwszy w pełni elektryczny samochód Volkswagena (BEV) trafi na drogi już w tym roku i zrobi to w naprawdę wielkim stylu.

Volkswagen najpierw zajmuj się sprzętem, a następnie dba o oprogramowanie w przypadku swoich modeli ID.3 1ST, które trafią do klientów już latem bieżącego roku. Potwierdził to właśnie niedawno, a my wiemy, że od listopada 2019 roku trwa produkcja wspomnianych BEV.

Czytaj też: 200 koni i rozmiar torby treningowej, czyli elektryczny silnik Volkswagena ID.3 pod lupą

Tak naprawdę modele ID.3 1ST będą wyjątkowe, bo to wydanie ograniczy się do 30000 egzemplarzy, które ponoć ciągle nie posiadają dopracowanego oprogramowania. To ma zostać doszlifowane w nadchodzących miesiącach w formie bezprzewodowych aktualizacji, czego sprawdzeniem zajmie się marka na podstawie tysięcy egzemplarzy czekających już na parkingach.

Volkswagen, EV, elektryczne samochody, ID 3

Czytaj też: Nie liczcie na podróż w piątkę w ID.3 Volkswagena z najpojemniejszym akumulatorem

Jak czytamy w ogłoszeniu firmy:

W ID.3 Volkswagen opracował całkowicie innowacyjny samochód elektryczny. Będzie to pierwszy aktualizowany samochód elektryczny marki Volkswagen oparty na modułowym zestawie napędów elektrycznych (MEB). Podczas produkcji bieżąca wersja oprogramowania zostanie początkowo przeniesiona do pojazd. W kolejnych miesiącach funkcje cyfrowe będą regularnie aktualizowane.

Dziś jednak świat obiegła informacja, że wszystkie z 30000 modeli ID.3 zostanie dostarczonych do klientów w Europie w praktycznie tym samym czasie. Mowa o ramach czasowych od 21 czerwca do 22 września, czyli trzech miesiącach.