WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nie zgadniesz do ilu rozpędził się Lamborghini Aventador SV na pół mili

Zawsze jest dobry moment na podziwianie osiągów samochodów z górnej półki, więc tym razem sprawdźmy przyśpieszenie tego Lamborghini Aventador SV.

Na kanale Johnny Bohmer Proving Grounds wylądował właśnie materiał z udziałem tego Lambo na kultowym wręcz pasie startowym na Florydzie. Tym, który w przeszłości służył promowi kosmicznemu i tym, który swoją nieskazitelnością i zaskakującym poziomem zapewnia najwydajniejszym samochodom chwilę chwały.

Tym razem swoje pięć minut dostał roadster Lamborghini Aventador SV Roadster z 2016 roku. Skorzystał jednak nie z całej długości pasa, a jedynie pół mili (808 metrów), na której pokazał to, co zapewnia mu 6,5-litrowy silnik V12 Lamborghini, zapewniający w tej iteracji 740 koni mechanicznych dla wszystkich czterech kół.

A koła dobrze wykorzystują tę przyczepność. Podczas przyspieszenia Lambo na pierwszym biegu na akcelerometrze pojawia się wartość 1,0 g na moment, co tylko akcentuje dalszy przebieg pokazu, który zakończył się po 17 sekundach. Na „mecie” Aventador rozpędził się do całych 257 km/h.