Reklama
aplikuj.pl

Niedawno miał miejsce największy transfer bitcoinów w historii

Ktoś właśnie przetransferował bitcoiny o wartości 3,5 miliarda złotych
Ktoś właśnie przetransferował bitcoiny o wartości 3,5 miliarda złotych

Chociaż kryptowaluty nie są już tak gorącym tematem, jak przed dwoma laty i słyszymy o nich raczej rzadziej, niż częściej, to wcale nie oznacza, że te zniknęły. Ba, ich król – Bitcoin ciągle stoi wysoko, sięgając ceną aż 37700 złotych, a ostatnio ktoś przetransferował ich aż 94504 „sztuki”. 

Czytaj też: Znamy przyczyny niepowodzenia indyjskiej misji księżycowej

Stąd też sam tytuł, bo transfer takiej liczby bitcoinów równa się z dokładną kwotą 3562800800 zł (przy przyjęciu kursów z chwili pisania tych słów), choć jest to dosyć płynna kwota przez wahania kryptowaluty na rynku. Jako że transakcje kryptowalutowe są dostępne do wglądu dla każdego, wiemy, że ktoś dokonał wspomnianego transferu późnym wieczorem w czwartek zeszłego tygodnia, czasu wschodnioamerykańskiego.

Wspominamy o tym nie bez przyczyny, bo tak naprawdę jest to jedna z największych transakcji z udziałem bitcoinów w historii. Chociaż wiemy, że miała miejsce, ale nie znamy adresów portfeli i żadnych szczegółów, więc nie znamy celu oraz samego wykonawcy. Jedna analiza wykazała, że ​​co najmniej jedna trzecia bitcoinów w transferze pochodzi z Huobi Global, giełdy kryptowalut z siedzibą w Singapurze. Transakcja może więc odzwierciedlać duże wypłaty od klienta Huobi – lub może to oznaczać, że sam Huobi konsolidował niektóre ze swoich depozytów.

Czytaj też: Ten pulsar potwierdza ogólną teorię względności Einsteina

Źródło: Arstechnica