WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Niedługo na Słońce wystartuje najszybsza na świecie sonda

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 11 sierpnia NASA wyśle swój statek na Słońce. Parker Solar Probe ma za za zadanie zbliżyć się do gwiazdy, przeżyć warunki panujące tak blisko niej i przesłać ciekawe dane na Ziemię.

Sonda będzie musiała poradzić sobie z temperaturami sięgającymi nawet 2500° Fahrenheita (1371°C) w celu zebrania danych z korony Słońca. Co ciekawe, statek NASA podczas podróży osiągnie prędkość nawet 700,000 km/h co sprawia, że jest to najszybszy obiekt stworzony przez człowieka. Celem misji jest lepsze zrozumienie wiatrów słonecznych, które mogą wpływać negatywnie na ziemskie satelity. Także jeśli chcemy kiedyś podbijać kosmos to musimy poznać, w jaki sposób mogą one wpływać na nasze statki czy urządzenia.

Start sondy zostanie pokazany w NASA TV więc jeśli jesteście tym zainteresowani to odsyłam do tego kanału. Sama misja jest bardzo wyjątkowa bowiem nikt jeszcze nie stworzył obiektu, który mógłby dolecieć blisko Słońca i przetrwać warunki, które tam panują. Zapewne za kilka lat dowiemy się, czy nie było żadnych komplikacji.

Na ten moment NASA nie ma pieniędzy aby polecieć na Marsa

Źródło: https://www.engadget.com/