WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Niedługo ruszą prace na planie Kapitan Marvel 2?

Wygląda na to, że już niedługo rozpoczną się zdjęcia do sequelu Kapitan Marvel. Studio zarejestrowało spółkę, która ma zająć się produkcją.

Kapitan Marvel wprowadziła do MCU wiele nowości. Przede wszystkim rasę Kree i Skrulli, którzy mogą jeszcze sporo namieszać w uniwersum. Nic więc dziwnego, że sequel jest oczekiwany, choć nie przez wszystkich. Według najnowszych informacji Marvel 13 lutego zarejestrował spółkę Warbird Productions II. Z racji, że za pierwszą część odpowiadało Warbird Productions to raczej pewne, że nowa spółka zajmie się produkcją drugiej części przygód Carol Danvers.

Nad filmem pracuje już scenarzystka Megan McDonell. Akcja filmu ma dziać się już w czasach nam współczesnych. Według plotek przed Kapitan Marvel 2 mamy zobaczyć Secret Invasion czyli dokonaną przez Skrulli inwazją na Ziemię. Miałoby być to pokazane w formie serialu dla Disney +, a rozwinięte w filmie. Prawdopodobnie również dostajemy nowe wątki związane z Kree i konfliktem, jaki wszczęła z nimi Danvers.

Kapitan Marvel 2 ma trafić do kin w 2022 roku. Mówi się, że Marvel chce na stanowisku reżysera posadzić kobietę, która samodzielnie zajmie się filmem, więc duet Anna Boden i Ryan Fleck raczej nie powróci. Możliwe, że sequelem zajmie się sama Anna Boden, ale nic na ten temat nie wiadomo.