Reklama
aplikuj.pl

Niektóre smartfony Huawei stracą dostęp do kolejnych aplikacji Google

Z powodu sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone smartfony firmy Huawei tracą dostęp do kolejnych aplikacji Google, tym razem dotyczy to modeli, które nie mają certyfikacji firmy.

Niektóre smartfony Huawei i Honor bez dostępu do Google Duo i Google Messages 

W kodzie wersji 123 aplikacji Google Duo w Sklepie Google znaleziono komunikat, który zapewne pojawi się wkrótce u niektórych użytkowników aplikacji. Pojawia się w nim informacja o niewspieranych urządzeniach i sugestia pobrania swoich danych przez zakończeniem wsparcia.

Because you’re using an unsupported device, Duo will unregister your account on this device soon. Download your Clips and call history to avoid losing them.

Jako niewspierane urządzenia rozumie się te, które nie mają certyfikacji Google a także nie posiadają GSM. Są to przede wszystkim smartfony Huawei i Honor, które swoją premierę miały już po nałożonych przez rząd USA ograniczeniach.

Czytaj też: eSkrzynka – z usługi skorzystało prawie 4,5 mln osób
Czytaj też: Te trzy modele iPhone’ów stracą wsparcie Apple
Czytaj też: „Studyjna jakość” dźwięku w aplikacji Netflix na Androidzie

Także Google Messages w swoim kodzie ma podobną informację, choć tam mamy już do czynienia z podaną dokładną datą – 31 marca 2021 roku.

On March 31, Messages will stop working on uncertified devices, including this one.

W przypadku Duo nie wiadomo, z czego wynika porzucenie wsparcia, ale w przypadku Wiadomości Google mówi się, że wiąże się to z dodaniem do usługi RCS szyfrowania End-to-End, a urządzenia bez certyfikacji Google nie będą mogły być odpowiednio zabezpieczone, więc firma nie zagwarantuje odpowiedniej prywatności.