Reklama
aplikuj.pl

Niemcy szykują 8,6 miliardów euro dla Intela w oczywistym celu

euro dla Intela

W marcu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że supernowoczesna fabryka Intela w Europie powstanie w Niemczech. Teraz z kolei niemieckie media donoszą, że Intel otrzyma około 6,8 mld euro dotacji na budowę fabryki w Magdeburgu.

Wiele miliardów euro dla Intela. Powodem budowa fabryki w Niemczech

Wedle obecnych informacji 2,7 mld euro zostało już zarezerwowane w budżecie rządu federalnego na 2022 rok, a pozostałe pieniądze zostaną przyznane w budżetach na lata 2023 i 2024. Poinformował o tym Martin Kröber, poseł do Bundestagu z Magdeburga, twierdząc, że założenie przez Intela fabryki w Magdeburgu powinno być impulsem rozwoju dla całego regionu.

Czytaj też: Ogniwa firmy CATL zasilą samochody elektryczne BMW nowej generacji

Planowanie fabryki Intela w Niemczech ruszyło już przed wieloma miesiącami, a sama budowa ma ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku, aby finalnie produkcja ruszyła w 2027 roku. Łączny budżet inwestycji Intela w Magdeburgu przekracza 33 mld euro, więc jak łatwo obliczyć, rząd niemiecki przeznacza na nią około jednej piątej całości inwestycji. Warto jednak podkreślić, że pierwsza fabryka będzie kosztować około 17 mld euro, ale w tej samej lokalizacji znajdzie się miejsce na kolejne dwie fabryki.