Reklama
aplikuj.pl

Niemcy szykują się do szczepień przeciwko koronawirusowi

pandemia

Niemiecki rząd opracowuje plany dot. szczepień, które miałyby chronić lokalną ludność przed zakażeniem SARS-CoV-2. Dziennik Bild ogłosił, że ministerstwo zdrowia poprosiło 16 landów o podanie jak najszybciej adresów placówek, w których mogłyby się odbywać szczepienia.

Według raportu w całych Niemczech ma powstać w sumie 60 placówek. Tego typu ośrodki są wymagane, choćby ze względu na fakt, że szczepionka będzie musiała być utrzymywana w temperaturze minus 78 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Wiemy, kiedy rozpocznie się celowe zakażanie koronawirusem
Czytaj też: Odporność na koronawirusa – pojawiły się optymistyczne wieści
Czytaj też: Czy suplementy pomagają w walce z koronawirusem?

Na wideokonferencji, która odbyła się na początku tygodnia, federalny minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że firma BionTech z siedzibą w Moguncji jest bliska zatwierdzenia szczepionki. Kiedy zapytano go o pierwsze szczepienia, odparł, iż może to nastąpić jeszcze przed końcem roku.

Szczepienia na koronawirusa w Niemczech rozpoczną się do końca roku

BioNTech współpracuje z amerykańską firmą Pfizer w celu opracowania szczepionki wykorzystującej technologię opartą na mRNA. W ramach trzeciej fazy badań, eksperymentem objęto około 30 000 uczestników. Jak do tej pory na całym świecie do tego samego etapu doszło tylko osiem innych szczepionek.

Czytaj też: Ile trwa kontakt potrzebny do zakażenia koronawirusem?
Czytaj też: Pod tym względem kobiety gorzej znoszą zakażenie koronawirusem