WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Niemcy szykują się do szczepień przeciwko koronawirusowi

Niemcy szykują się do szczepień przeciwko koronawirusowi

Niemiecki rząd opracowuje plany dot. szczepień, które miałyby chronić lokalną ludność przed zakażeniem SARS-CoV-2. Dziennik Bild ogłosił, że ministerstwo zdrowia poprosiło 16 landów o podanie jak najszybciej adresów placówek, w których mogłyby się odbywać szczepienia.

Według raportu w całych Niemczech ma powstać w sumie 60 placówek. Tego typu ośrodki są wymagane, choćby ze względu na fakt, że szczepionka będzie musiała być utrzymywana w temperaturze minus 78 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Wiemy, kiedy rozpocznie się celowe zakażanie koronawirusem
Czytaj też: Odporność na koronawirusa – pojawiły się optymistyczne wieści
Czytaj też: Czy suplementy pomagają w walce z koronawirusem?

Na wideokonferencji, która odbyła się na początku tygodnia, federalny minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że firma BionTech z siedzibą w Moguncji jest bliska zatwierdzenia szczepionki. Kiedy zapytano go o pierwsze szczepienia, odparł, iż może to nastąpić jeszcze przed końcem roku.

Szczepienia na koronawirusa w Niemczech rozpoczną się do końca roku

BioNTech współpracuje z amerykańską firmą Pfizer w celu opracowania szczepionki wykorzystującej technologię opartą na mRNA. W ramach trzeciej fazy badań, eksperymentem objęto około 30 000 uczestników. Jak do tej pory na całym świecie do tego samego etapu doszło tylko osiem innych szczepionek.

Czytaj też: Ile trwa kontakt potrzebny do zakażenia koronawirusem?
Czytaj też: Pod tym względem kobiety gorzej znoszą zakażenie koronawirusem