Reklama
aplikuj.pl

Z systemem KIS nierówności podczas jazdy na rowerze przestają być problemem

nierówności podczas jazdy, KIS

Zaprojektowany dla firmy Canyon przez Syntance system KIS (Keep It Stable) powstał po to, aby ułatwić rowerzystom utrzymanie przedniego koła w odpowiednim miejscu podczas jazdy na rowerze pomimo wszelkich nierówności. Dzięki temu wszelkie koleiny czy korzenie powinny przestać być problemem.

System KIS ułatwia rowerzystom utrzymywanie przedniego koła w odpowiednim miejscu

System KIS składa się z dwóch sprężyn umieszczonych obok siebie wewnątrz górnej rury ramy, które na dodatek są połączone za pomocą dwóch taśm z włókna polimerowego z pierścieniem, który otacza rurę sterową. Dzięki temu, gdy przednie koło i kierownica obracają się w jedną stronę, sprężyna po przeciwnej stronie delikatnie pociąga je z powrotem w kierunku pozycji wyjściowej do przodu tak, aby rowerzyści mogli bez problemu kierować. Cały system można regulować zależnie od rozmiaru, wagi czy stylu jazdy.

Czytaj też: Rosja próbuje się uniezależnić. Ambitne plany dotyczą półprzewodników

Według firmy KIS został zaprojektowany tak, aby pomagać rowerzystom na trzy sposoby:

  • pomaga im utrzymać linię podczas pokonywania nierównych odcinków
  • zwiększa pewność siebie podczas jazdy z dużymi prędkościami
  • zapobiega przechylaniu się przedniego koła na boki podczas jazdy pod górkę.

Dodatkową zaletą KIS jest wbudowany ogranicznik obrotu, który zapobiega nadmiernemu rozciągnięciu systemu, uniemożliwiając zbytnie skręcenie przedniego koła w którąś stronę. Cały system waży zaledwie 110 gramów i nie wymaga konserwacji.