WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nierozpakowany Kid Icarus z 1988 znaleziony na strychu

Ten nierozpakowany Kid Icarus, to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów gier wideo. Za jaką kwotę została ta produkcja sprzedana?

Scott Amos postanowił pewnego dnia zrobić porządek na strychu swojego rodzinnego domu. Przeglądając pozostawione tam przedmioty natknął się on na tajemnicze pudełko. Okazało się, że w plastikowym opakowaniu siedzi gra wideo z 1988 roku. Mówimy tutaj konkretnie o Kid Icarus na Nintendo Entertainment System.

Czytaj też: Amerykańscy politycy oskarżają gry wideo o strzelaniny w USA

Skąd na strychu wzięła sie ta gra? Nikt z rodziny nie może sobie przypomnieć, ale wydaje się, że prawdopodobnie rodzice Scotta kupili ją jako prezent dla niego pod choinkę. Paragon wskazuje na 8 grudnia 1988 roku. Scott stał się więc posiadaczem świetnie zachowanego, oryginalnego wydania Kid Icarus, które jest nierozpakowane, a do tego ma na nie paragon.

Bohater tej historii nie wiedział, ile może dostać pieniędzy od kolekcjonerów gier wideo, ale spodziewał sie, że do jego kieszeni wpadnie kilkaset dolarów. Po skontaktowaniu się z kilkoma ekspertami dowiedział się, że ma prawdziwy rarytas dla fanów gier.

Kid Icarus został wystawiony na aukcję, która skończyła się w zeszły weekend. Nowy posiadacz gry z 1988 roku zapłacił za nią… 9 tysięcy dolarów. Co z pieniędzmi zamierza zrobić Scott? Okazuje się, że ma on też starszą siostrę (więc może to był prezent dla niej?), więc pieniądze dzielą po równo między siebie. Oboje zamierzają udać się do Disney World w następnym miesiącu.

Czytaj też: Wiedźmin mag – mod na magiczne zaklęcia dla Geralta

Źródło: kotaku.com