WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Amerykańscy politycy oskarżają gry wideo o strzelaniny w USA

Amerykańscy politycy oskarżają gry wideo o strzelaniny w USA

Ci amerykański politycy oskarżają gry wideo o dwie ostatnie tragedie, które wydarzyły się w USA. Co powiedzieli w wywiadach dla Fox News?

Dotychczas opublikowano już kilka badań, które stwierdziły, że gry wideo nie powodują nagłej przemocy u dzieci i dorosłych. Dokładnie zapadły mi w pamięć wnioski z jednego badania, które stwierdzały, że dostrzeżono iż w brutalniejsze wirtualne produkcje zagrywają się osoby, które nawet w codziennym życiu są po prostu bardziej porywcze. Co chwilę otrzymujemy nowe wyniki, a autor ostatniego z nich stwierdził nawet, żeby dać już sobie spokój z sprawdzaniem wpływu gier na przemoc, bo temat dawno został obalony, a mamy wiele innych spraw do zbadania jak np. czy lootboksy to droga do hazardu lub dlaczego nękanie w grach wideo dotknęło 74% graczy.

Czytaj też: Żółty pies dostępny w GTA Online – tak, to jest pies

Ale później wchodzą oni. Republikański polityk Kevin McCarthy udzielił wywiadu raczej konserwatywnej stacji Fox News, gdzie oczywiście temat dotyczył ostatnich dwóch strzelanin w USA, w których zginęło 29 osób, a 50 zostało rannych. Czemu należy się przyjrzeć? Grom wideo!

Temat został podchwycony i trochę później Dan Patrick z Teksasu, po amerykańsku – wysłał modlitwy do Ohio, pochwalił odwagę policji oraz podkreślił, jak okropny był to akt przemocy. No, ale trzeba znaleźć winnego. Co może być powodem ostatnich strzelanin? Dostęp do broni dla nieodpowiedniej osoby jak powie ktoś z prawicy, czy sama legalność posiadania broni, jak powie ktoś z lewicy? No, nie. W końcu wszyscy wiemy, co jest w takich przypadkach powodem ostatnich aktów przemocy. Gry wideo.

Kiedy zrobimy coś z rynkiem gier wideo? Wiemy, że biznes gier jest większy niż filmy i muzyka razem wzięte. Są badania, które wskazują, że wpływają one na ludzi i takie, które pokazują, że nie. Ale patrzę na wspólne mianowniki [tych aktów przemocy] jako 60-letni ojciec i dziadek i pytam siebie, co się zmieniło w tym kraju?

Mnie w tym wszystkim zastanawia jedna rzecz. W jakie gry grali Hitler i Stalin?

Czytaj też: Dzięki grze Warsaw najważniejsze zagraniczne media piszą o Powstaniu Warszawskim

Źródło: splinternews.com