Pojawiły się niesamowite zdjęcia ciemnej strony Księżyca

W rocznicę udanego lądowania księżycowego chińskiego statku Chang’e 4, który zawierał łazik Yutu-2, naukowcy z Państwa Środka podzielili się zdjęciami ukazującymi ciemną stroną Księzyca.

Biorąc pod uwagę katastrofy statków wysłanych przez Indie oraz Izrael, które również planowały znaleźć się na powierzchni naszego naturalnego satelity w 2019 roku, sukces Chin jest jeszcze większy. Warto również wspomnieć o znalezionej przez chińskie instrumenty substancji o nietypowym kolorze oraz konsystencji. Seria zdjęć przedstawiających jego ciemną stronę jest swego rodzaju wisienką na torcie.

Obrazy te ukazują najsłabiej zbadaną stronę Księżyca w oszałamiających szczegółach. Co ciekawe, instrumenty wchodzące w skład chińskiej misji, przełączały się między trybem dziennym oraz nocnym. Powracały do działania dopiero wtedy, gdy zza horyzontu wyłaniało się słońce. I choć przez wiele lat Chiny przegrywały kosmiczny wyścig z takimi potęgami, jak Rosja (a wcześniej Związek Radziecki) i Stany Zjednoczone, to w ostatnim czasie Azjaci zaczęli osiągać coraz więcej sukcesów.

Jeśli chcecie zapoznać się za pozostałymi fotografiami, znajdziecie je pod tym adresem.