WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Niespecjalnie wierzę w sukces gier na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary

Wrocławskie studio The Dust poinformowało o podpisaniu z Jackiem Piekarą umowy dotyczącej produkcji gier bazujących na całej serii „Cykl Inkwizytorski”. Fani tej literatury będą z pewnością zachwyceni, ale ja niespecjalnie wierze w górnolotne produkcje, patrząc na obecny dorobek studia.

Wszystko sprowadza się do tego, że The Dust specjalizuje się w produkowaniu (umówmy się) niezbyt ambitnych gier na smartfony. Znajdziemy u nich takie perełki, jak: Cyber Strike, Galaxy Soldier, Last Run… i znacznie ambitniejsze Kapsel Run, Kubuś i Przyjaciele, Kubuś i Kropka, Tymbark Prank, Detektyw Pozytywka, czy Kubuś Play. Wszystko to zamknięte w prostej gierce na smartfony, dlatego też uważam, że nie powinniśmy się nastawiać na jakieś gry AAA na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego. A szkoda, ale chyba nikt nie spodziewał się „drugiego Wiedźmina”?

Spodziewam się więc typowych gierek pokroju prostych przygodówek point&click, popularnej w przeszłości bieganinie po prostej drodze, czy nawet jakiegoś quizu, które jedyne co będą miały zrobić, to zwiększyć świadomość o materiale źródłowym. Oczywiście należy też zaznaczyć, że The Dust jest na ten moment niewielkim studiem złożonym z czterech osób, do których spływają głównie zlecenia od większych marek. Słowa CEO, Jakuba Wolffa wskazują jednak, że gra powstanie w przeciągu następnych lat, a studio dopiero dopracowuje jej koncepcje i „kończy budowę dedykowanego zespołu”.

Szkoda, że przy takim ogłoszeniu studio nie ujawniło jakichkolwiek szczegółów, pozostawiając nam zbyt duże pole do popisu w zakresie interpretacji.

Czytaj też: Nowe zdjęcie z planu Wiedźmina. Czyżby to był Geralt?

Źródło: The Dust