WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ważna informacja o Radeon RX 6900 XT. AMD jednak nas nie zawiodło

Ważna informacja o Radeon RX 6900 XT. AMD jednak nas nie zawiodło

Jak informuje MyDrivers, AMD dało zielone światło producentom pokroju ASUSa, czy Gigabyte na tworzenie swoich własnych projektów dla kart Radeon RX 6900 XT.

Radeon RX 6900 XT jednak w różnych smakach

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że AMD pozwoli innym firmom na zmiany w kartach Radeon RX 6900 XT, umożliwiając im tylko bazowanie na referencyjnych projektach. W rzeczywistości nie wiemy nawet, dlaczego czekaliśmy aż tak długo na wyjaśnienie sprawy, ale według źródła dłużej czekać nie musimy.

Czytaj też: Razem możemy więcej. Pomóżmy koledze w leczeniu
Czytaj też: ASRock prezentuje płyty Taichi Razer Edition
Czytaj też: Nowe ceny roamingu w związku z Brexitem

Teraz jest już ponoć pewne, że Radeon RX 6900 XT będzie dostępny w różnych wersjach od producentów, choć pierwszych projektów mamy spodziewać się dopiero na początku 2021 roku. Jednak nie przez poziom skomplikowania kart, a opóźnienie ze strony AMD i problemy z dostawami. Powinniśmy oczekiwać podobnych projektów, które widzimy już w przypadku RX 6800 XT.

Czytaj też: OkazjoWtorki z Huawei. Słuchawki FreeBuds 3 w śmiesznej cenie
Czytaj też: Obudowa NZXT H1 jest niebezpieczna w użytkowaniu
Czytaj też: Dziś Cyber Monday, więc szukając promocji warto uważać na oszustwa

Radeon RX 6900 XT zadebiutuje na rynku w wersji referencyjnej już 8 grudnia w cenie 999$. Dla przypomnienia, ta karta graficzna ma na swoim pokładzie rdzeń Navi 21 XTX z 80 jednostkami obliczeniowymi (5120 procesorami strumieniowymi) o taktowaniu do 2250 MHz, który współpracuje z 16 GB pamięci GDDR6 w połączeniu z 128 MB Infinity Cache. To bezpośredni rywal dla karty RTX 3090 od NVIDIA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News