WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Niewielki elektryczny samochód miejski Honda e cieszy się ogromną popularnością

Honda ogłosiła, że otrzymała już ponad 25000 rezerwacji na niewielki samochód elektryczny Honda e, którego dostawy mają rozpocząć się wiosną 2020 roku. Debiutancki sukces tego modelu stworzonego od podstaw do miejskiego segmentu jest już więc z pewnością przesądzony. 

Czytaj też: Ten Mitsubishi Eclipse GSX jest prawdopodobnie najlepiej utrzymanym egzemplarzem

Urban EV Concept – pod taką nazwą Honda e ukazała się światu przed dwoma latami na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Już wtedy prezentowała sobą praktyczność, kompaktowość i charakterystyczny styl, który przynosił wielu na myśl pierwszą Hondę Civic z lat 70. Jednak teraz ta seria wygląda nieco inaczej, choć ogólny wygląd z pewnością nie uległ zmianie.

Teraz mamy też pewność, że w grę będzie wchodził elektryczny napęd wyłącznie na tylne koła (specyfikacji niestety brak), zasięg rzędu 200 kilometrów i system szybkiego ładowania, który w zaledwie 30 minut napełni „bateryjny bak” od 0-80 procent. Honda twierdzi, że wnętrze będzie przestronne, nowoczesne, wygodne i „przypominające salon”, a dwa panele dotykowe dla kierowcy i pasażera przyniosą pożądany powiew nowoczesności.

Tylko na terenie Niemczech, Francji, Norwegii i Wielkiej Brytanii, Hondzie udało się uzbierać aż 25000 rejestracji online, które zapewniają klientom swoje miejsce w kolejce produkcyjnej.

Czytaj też: Usługa pocztowa w USA idzie w autonomiczność

Źródło: New Atlas