WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Niezakamuflowany VW Tiguan R 2020 w śnieżnych testach

Z serwisu Auto Express napłynęły właśnie do nas szpiegowskie zdjęcia Volkswagena Tiguan R, który szykuje się do debiutu w 2020 roku.

Volkswagen stale poszerza swoją ofertę SUVów, a w ramach kolejnego kroku w tę stronę, wprowadzi do niej nowy model Tiguan R. Nie trudno doszukać się w jego nadwoziu inspiracji nowym Golfem Mk8 R, czy T-Roc R.

Stąd właśnie ten głęboki przedni zderzak z szeroką maskownicą, powiększone tarcze hamulcowe za aluminiowymi felgami i niebieskie zaciski. Na tyle z kolei nie zabrakło czterech rur wydechowych, czy dużego tylnego spoilera na klapie bagażnika.

W środku spodziewamy się wysokiej klasy, a więc skórzanych foteli sportowych, równie sportowej kierownicy, panoramicznego dachu, cyfrowego zestawu wskaźników, 8-calowego ekranu infotainment, czy systemu audio klasy premium. Oczywiście wszystko to w standardzie.

Nowy Volkswagen Tiguan R będzie napędzany tym samym 2,0-litrowym czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem, co jego rodzeństwo z oznaczeniem Cupra.

Będzie więc napędzany mocą 296 KM i momentem obrotowym na poziomie 400 Nm, które będą trafiać na cztery koła za pośrednictwem siedmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem.