Reklama
aplikuj.pl

Nieznany samolot nad Strefą 51 uchwycony. Czy to tajemniczy myśliwiec NGAD?

Nieznany samolot nad Strefą 51, myśliwiec NGAD

W kolejnym rozdziale patrzenia na coś, czego widzieć nigdy nie powinniśmy, serwis The War Zone blog nagłośnił odkrycie na satelitarnym zdjęciu Planet Labs (sieci komercyjnych satelitów), które przedstawia nieznany samolot nad Strefą 51.

Zdjęcia satelitarne pokazały nieznany samolot nad Strefą 51

Widoczny na zdjęciu wykonanym 26 stycznia 2022 roku samolot ukrywa się pod czymś w rodzaju przezroczystego hangaru. Wydaje się być mniej więcej wielkości odrzutowca myśliwskiego, którego konstrukcja obejmuje formę strzałki z parą ostro zarysowanych skrzydeł, które rozszerzają się mniej więcej w połowie długości odrzutowca. Wygląda też na to, że ma skrzydło mieszane, w którym skrzydło i kadłub łączą się w jedną bryłę, maksymalizując objętość wewnętrzną.

Najważniejsze jest to, że to dzieło awioniki nie przypomina niczego, czym obecnie lata amerykańskie wojsko. W rzeczywistości przypomina F-16XL, czyli dalekosiężną i silniej uzbrojoną wersją F-16 Fighting Falcon spod końca lat 90-tych. Finalnie jednak istnieją trzy możliwości co do tego, czym może być ten tajemniczy samolot.

Czytaj też: Pierwsza ulepszona francuska fregata typu Le Fayette już w rękach marynarki

Pierwsza z nich sprowadza się do nowego drona latającego (UAV), druga sprowadza się do tego, że jest to F-16XL lub jego pochodna, a trzecia obejmuje najprostsze wyjaśnienie – nowy myśliwiec szóstej generacji, czyli NGAD.