Niezwykłe znalezisko archeologiczne w Chinach

Niezwykłe znalezisko archeologiczne w Chinach

Archeolodzy znaleźli w Chinach miasto liczące 4300 lat. Posiada ono ogromną piramidę o wysokości 70 metrów i rozciągającą się na powierzchnię 24 hektarów. Znalezisko zostało opublikowane w czasopiśmie Antiquity.

Piramida został ozdobiona symbolami oka i twarzami antropomorficznymi. Posiada ona 11 stopni, a każdy z nich został wykonany z kamienia. Wokół niej rozrosło się całe miasto, które łącznie zajęło 400 hektarów, co czyni go jednym z największych na świecie. Ruiny zostały nazwane Shimao, ale ich oryginalna nazwa nie jest znana. Władcy miasta mieszkali w pałacach, a w pobliżu odbywała się produkcja różnych rzeczy. Wokół Shimao zostały wybudowane mury z wałami i bramami. Także odkryto szczątki licznych ofiar ludzkich.

Niezwykłe znalezisko archeologiczne w Chinach

Do tej pory sądzono, że miasto jest częścią Wielkiego Muru Chińskiego. Dopiero ostatnio okazało się, że jest ono znacznie starsze. Póki co trwają dalsze prace archeologiczne, które mają na celu zgłębienie wiedzy o tym miejscu – czemu powstało, kto tam mieszkał i o co chodzi z piramidą?

Źródło: https://www.livescience.com