Reklama
aplikuj.pl

Drewno na Nintendo Switch! Gothic powraca

gothic

Gothic zmierza na Nintendo Switch. Port oryginalnej gry jest w produkcji i prawdopodobnie trafi do sprzedaży w 2023 roku. Co tymczasem dzieje się z remake’iem tytułu?

Gothic na Nintendo Switch!

Tego się nikt nie spodziewał! Studio deweloperskie odpowiedzialne za remake Gothic 1 udostępniło zdjęcie z oficjalnego profilu Gothic, tym samym potwierdzając, że zamieszczona fotografia nie jest żartem. Co widać na zdjęciu?

Czytaj też: GTA 6 wyśmieje globalne ocieplenie i inflację?

Alkimia Interactive (twórcy Gothic 1 Remake) lub inni, tajemniczy deweloperzy pracują nad Gothic na Nintendo Switch. W poście czytamy życzenia, aby 2023 rok był pełen niespodzianek. Kultowy w Polsce tytuł może zatem zadebiutować na nowej platformie w przyszłym roku. Ciekawe również jest to, czy doczekamy się polskiej wersji językowej gry. No i może również pomarzyć, ponieważ na zdjęciu po prawej stronie widoczny jest też gadżet z polskiego moda Kroniki Myrtany. Może doczekamy się zestawu Gothic 1, Gothic 2, Noc Kruka oraz Kroniki Myrtany w konsolowym zestawie? To byłby prawdziwy hit!

Pamiętajcie o Gothic 1 Remake

Co tymczasem słychać w odnowionej wersji pierwszej gry? Twórcy opublikowali nowy zrzut ekranu i na razie wciąż pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj też: Przypalane Ostrza Chaosu z God of War! Niesamowita replika fana

Król Rhobar II potrzebuje dużych ilości magicznej rudy, aby wykuwać potężne bronie i wykorzystuje wszystkich dostępnych więźniów do pracy w kopalniach Khorinis.Aby uniemożliwić im ucieczkę, monarcha prosi swoich najlepszych magów o stworzenie magicznej bariery. Jednak coś idzie nie tak. Magia wymyka się spod kontroli, a bunt zamienia kopalnie w dzikie terytorium kontrolowane przez najbrutalniejszych z więźniów.

Król zmuszony jest negocjować z nowymi właścicielami, podczas gdy napięcia między różnymi frakcjami kopalni rosną. Nikt nie spodziewa się, że przybycie nieznanego więźnia zmieni absolutnie wszystko.

Gothic 1 Remake nie ma do tej pory wyznaczonej daty premiery. Może i tutaj jednak czeka nas niespodzianka 2023 roku?