Reklama
aplikuj.pl

Nintendo Switch bije rekordy, ale PlayStation 2 stawia opór

nintendo switch

Nintendo podzieliło się sprzedażą swojej konsoli oraz kilku gier. Nintendo Switch rozchodzi się znakomicie, ale sprzęt ma jeszcze daleką drogę do bycia numerem jeden.

Miliony Nintendo Switch

Japońska konsola od Nintendo dalej rozchodzi się w rewelacyjnym tempie. Pytanie tylko, czy to wystarczy, aby pokonać Sony? Nowy raport firmy ujawnia, że Nintendo Switch w ciągu ostatniego roku rozeszło się w liczbie 8,23 miliona urządzeń. Oznacza to, że na świecie jest już 122,55 milionów sprzedanych konsol z serii Switch. Dla porównania, wynik PlayStation 4 to 117,2 milionów, więc pierwszy krok w pokonaniu Sony został dokonany. To jednak wciąż za mało.

Najlepiej sprzedającą się konsolą w historii jest dalej PlayStation 2, które rozeszło się w liczbie 155 milionów sztuk. Najlepiej sprzedająca się konsola handheld to za to Nintendo DS. Czy Nintendo Switch stanie się numerem jeden? Zdaje się, że tempo sprzedaży jest za małe, aby pokonać PS2.

Czytaj też: Gry Dead Space 2 i Iron Man pewne

Jak za to sprzedają się gry na Nintendo Switch? Spaltoon 3 to 10,13 milionów kopii, Switch Sport – 8,61 milionów, Kirby and the Forgotten Land – 6,12 milionów, Xenoblade Chronicles 3 – 1,81 miliona, a Bayonetta 3 – 1,04 miliona. Tak, marka Bayonetty nie jest wcale tak mocna rynkowo jak można było się spodziewać po jej popularności.

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na Pokemony. Pokemon Scarlet & Violet w sześć tygodni dotarło do 20,61 milionów graczy. Dla porównania, Pokemon Sword and Shield w tym samym czasie trafiło do 16 milionów graczy.