Reklama

Nintendo Switch i gry w 4K. Ninny coś kombinuje

Switch 4k, nintendo switch

Nintendo może zaskoczyć rynek. Firma siedzi cicho od dłuższego czasu, ale jak już wyskoczy to może nas zszokować.

Nintendo ostatnio raczej milczy. Długo, długo nie słyszeliśmy od firmy żadnych konkretów by nagle wyskoczyła z paczką przeciętnych gier Mario. Potem jednak znów wyskoczono i zapowiedziano Hyrule Warriors: Age of Calamity.

Teraz jednak firma pewnie znów schowa się na jakiś czas. Co oni mogą tam chować? Według informacji zebranych od solidnych źródeł, mówi się, iż Nintendo w ostatnim czasie przekazała deweloperom zaskakującą prośbę.

Czytaj też: Chiński język Cyberpunk 2077 zdradza sporo, a REDzi publikują nowe foto z gry

Otóż, Nintendo miało poprosić twórców gier na Switcha, aby ich produkcje były gotowe na działanie w rozdzielczości 4K. Nintendo Switch nie ma najmniejszych szans na odpalenie gry w takiej rozdzielczości, ale może potencjalny Switch Pro lub jakaś dostawka do Switcha będzie już mogła tego dokonać?

Mówi się, iż być może Nintendo skorzysta tutaj z niesamowitej technologii DLSS od NVIDII, która odpowiada za moc Switcha. Dzięki tej opcji gry mogłyby być skalowane do 4K bez jakiejkolwiek straty dla płynności produkcji. Wszystkim zajmie się po prostu sztuczna inteligencja. Proszę, niech to będzie przystawka do aktualnego modelu…

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News