WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jak zmieniał się Nissan Skyline? Obejrzyjcie podsumowanie 63 lat

Macie ochotę na podsumowanie ponad 60 lat modelu Skyline Nissana na rynku? Ten samochód po raz pierwszy zadebiutował w 1957, a my musimy pamiętać, że to nie tylko warianty GT-R.

Jak ewoluował Nissan Skyline?

Tak jak wcześniej przyglądaliśmy się historii Accorda Hondy, tak też tym razem za materiały musimy podziękować firmie Budget Direct Car Insurance, która przygotowała szereg renderów na podstawie oryginalnych samochodów.

Skyline po raz pierwszy zadebiutował 63 lata temu i to nawet nie pod marką Nissana, a Prince Motor Company, która reklamowała go, jako „model zorientowany na luksus”. Sam w sobie pierwszy Skyline czerpał wyraźną inspirację z amerykańskich samochodów z tego okresu. Na rynku siedział przez 7 lat, aż wreszcie przetrwał próbę czasu, doczekując się drugiej generacji.

Najpierw obły Skyline, który dopiero w trzeciej generacji otrzymał logo Nissana, stawał się coraz bardziej kanciasty aż do ósmej generacji, która zadebiutowała w 1989 roku. Ją możemy już kojarzyć z filmów wyścigowych, ale nie tak bardzo, jak model 9. i 10. generacji.

Czytaj też: Nadchodzi elektryczny SUV Renault. Mamy jego pierwszy zwiastun

Debiutująca w 2002 roku generacja jedenasta Nissana Skyline wprowadziła już znaczące zmiany do stylistyki, odchodząc od wcześniejszych modeli, a kolejne wydania tylko to podkreśliły. W obecnej, 13. generacji Nissan Skyline siedzi już od 2014 roku, a teraz jego przyszłość jest zwyczajnie tajemnicą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News