Reklama
aplikuj.pl

Android 11 zawita do niektórych smartfonów Nokii nieco później

Zwolnienia Nokia

Niestety posiadacze niektórych modeli Nokii będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Podczas, gdy większość posiadaczy smartfonów czeka już na Androida 12 oni jeszcze poczekają na… Androida 11.

Nokia ma nowy harmonogram aktualizacji do Android 11

Od dużego czasu, głównie dzięki HMD Global, Nokia odrabia nieco straty w oczach użytkowników, głównie dzięki zapewnieniom, że priorytetem firmy jest pełne wsparcie i zapewnienie smartfonom dobrego oprogramowania. Niedawno zaprezentowano modele, które będą miały nawet trzyletnie wsparcie, więc wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku. Kilkanaście miesięcy temu widać było, jak bardzo Nokia się stara szybko wdrażać aktualizacje na swoich smartfonach. Wyprzedzała w tym często innych producentów.

Czytaj też: Może się okazać, że sporo modeli Xiaomi i Redmi nie dostanie MIUI 13

Niestety nic nie trwa wiecznie i tempo aktualizacji z czasem zaczęło zwalniać, aż przyszło do wdrażania Androida 11, który przecież debiutował we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory lista smartfonów Nokii, które już otrzymały aktualizację jest dość krótka, a modele, które miały dostać Androida 11 do końca 2020 roku otrzymały go z kilkumiesięcznym poślizgiem. A tuż za rogiem czai się już Android 12. Mamy prawie połowę 2021 roku, a Nokia zamiast przyspieszyć znów zwalnia i przesuwa harmonogram wdrażania „jedenastki”.

Czytaj też: realme 8 5G już za kilka dni trafi do polskich sklepów

Zanim Android 12 zostanie zaprezentowany aktualizację mają dostać:  Nokia 1 Plus, 1.3 i 1.4, Nokia 2.4 i 2.4, Nokia 5.3 oraz 5.4. W teorii, ma się to stać do końca czerwca. Ale posiadacze Nokii 6.2, Nokii 7.2 i Nokii 9 PureViev jeszcze poczekają i to do trzeciego kwartału roku. O ile nic się nie opóźni.