Reklama

realme 8 5G już za kilka dni trafi do polskich sklepów

realme 8 5G już za kilka dni trafi do polskich sklepówrealme 8 5G już za kilka dni trafi do polskich sklepów

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera realme 8 5G, czyli niedrogiego smartfona oferującego dostęp do ultraszybkiego internetu nowej generacji.

realme 8 5G trafi do Polski 12 maja

Szukając niedrogiego telefonu z dostępem do sieci 5G warto zwrócić uwagę na realme 8 5G, czyli nowy smartfon producenta, który już za kilka dni trafi do naszego kraju. Urządzenie charakteryzuje spory, bo aż 6,5 calowy ekran LCD IPS z odświeżaniem 90 Hz i rozdzielczości FHD+ (2400 x 1800 pikseli, proporcje 20:9). realme zadbało, by ekran pokrywał jak najwięcej miejsca na przodzie telefonu. Zminimalizowano ramki, przez co 90,5 % frontu urządzenia to wyświetlacz.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G to jedyny aparat jakiego potrzebujesz

W środku znajdziemy układ MediaTek Dimensity 700 zintegrowany oczywiście z modułem 5G. To niezwykle wydajny i energooszczędny układ. Smartfon wyposażono w dwa warianty konfiguracji pamięci. Do wyboru dostajemy więc 4 GB RAM/ 64 GB pamięci wbudowanej i 6 GB RAM/ 128 GB pamięci wbudowanej. W obu przypadkach spokojnie można rozszerzyć pamięć za pomocą karty microSD do 1 TB lub po prostu korzystać z trybu dual SIM, jeśli nie potrzebujemy więcej miejsca w telefonie. Co istotne, realme 8 5G wspiera tryb 5G DSDS (Dual SIM, Dual Standby), więc z sieci nowej generacji skorzystamy na każdej z dwóch kart SIM.

Jeśli chodzi o aparaty, to główny ma rozdzielczość 48 Mpix z zastosowaną matrycą Samsunga. Wsparcia udzielają mu moduł portretowy 2 Mpix i moduł makro 2 Mpix.

Czytaj też: Samsung Galaxy S8 i S8+ nie dostaną już aktualizacji

Dodatkowo warto wspomnieć, że realme 8 5G charakteryzuje się czytnikiem linii papilarnych umieszczonym z boku urządzenia, posiada wejście słuchawkowe jack 3,5 mm oraz moduł NFC. urządzenie jest wyjątkowo smukłe –  ma zaledwie 8,5 mm grubości i waży tylko 185 gramów. W Polsce dostępny będzie w kolorach: supersonic black (czarny) oraz supersonic blue (niebieski). Cenę poznamy 12 maja podczas premiery, która rozpocznie się o godzinie 11.