Reklama
aplikuj.pl

Nokia nadal walczy. Trzy smartfony w drodze

Nokia nie odpuszcza i nadal chce wypuszczać na rynek nowe smartfony. W kwietniu zobaczymy trzy modele o zupełnie nowych oznaczeniach.

Nokia szykuje trzy smartfony i rozbija nazewnictwo

Do tej pory Nokia trzymała się stałego nazewnictwa swoich smartfonów. Najpierw mieliśmy cyfrę, im wyższą tym mocniejszy sprzęt, a po kropce drugą cyfrę oznaczającą generację danej serii. Aby utrudnić rozpoznawanie kolejnych modeli, Nokia zmieni nazewnictwo. I tak w kwietniu zadebiutuje Nokia G10, Nokia X10 oraz Nokia X20.

Czytaj też: Zegarek z Gwiazdą Śmierci, czyli dzieło dla zapaleńców Gwiezdnych Wojen

Nokia X10, Nokia X20 i Nokia G10 – co o nich wiemy?

Nokia 1.4
Nokia 1.4 – zdjęcie poglądowe

Nokia G10 będzie najsłabiej wyposażoną nowością. Smartfon z łącznością LTE dostanie ekran o przekątnej 6,38 cala i rozdzielczości HD+, 3 lub 4 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, akumulator o pojemności 4000 mAh i 8-rdzeniowy procesor o nieznanym oznaczeniu. Do tego cztery aparaty, przy czym użyteczny będzie tylko główny o rozdzielczości 48 Mpix i szerokokątny o rozdzielczości 5 Mpix. Oprócz tego w obudowie zmieszczony został aparat do zdjęć makro i czujnik głębi ostrości. Cena Nokii G10 ma wynosić ok 139 euro.

Czytaj też: Sieć 5G z kosmosu? Lockheed Martin już bada ten pomysł

Nokia X10 oraz Nokia X20 będą smartfonami z 5G ze średniej półki. Oba napędzane układem Qualcomm Snapdragon 480. O Nokii X20 wiemy, że zaoferuje ekran o przekątnej 6,5 cala i 6 GB pamięci RAM. Cena Nokii X10 wyniesie ok 300 euro, a Nokii X20 ok 350 euro.

Więcej o nowych smartfonach Nokii dowiemy się podczas premiery zapowiedzianej na 8 kwietnia.