Reklama
aplikuj.pl

Zegarek z Gwiazdą Śmierci, czyli dzieło dla zapaleńców Gwiezdnych Wojen

Zegarek dla zapaleńców Gwiezdnych Wojen, Gwiazda Śmierci, zegarek Death Star, Gwiazda Śmierci zegarek, zegarek Gwiezdne Wojny

W ramach najnowszej współpracy szwajcarskiej firmy Kross Studio i Lucasfilm powstał wyjątkowy zegarek z Gwiazdą Śmierci z Gwiezdnych Wojen.

Zegarek z Gwiazdą Śmierci od Kross Studio

W ramach serii Ultimate Collector Sets Death Star powstanie zaledwie 10 egzemplarzy tego zegarka za niebywałą cenę 150000 dolarów. Spokojnie jednak – obie firmy planują jeszcze inne zegarki inspirowane uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ich cena będzie jednak podobnie okazała i nic dziwnego, bo potwierdzają to możliwości pierwszego zegarka z serii.

Czytaj też: Chętni na minotaura na nadgarstku? Spójrzcie na ten wyjątkowy zegarek

Zacznijmy od tego, że zegarek dociera do klienta w wyjątkowej skrzyni, chroniącej w uniwersum kryształy kyber, a więc m.in. źródła zasilania superlasera Gwiazdy Śmierci. Każdy z tych pojemników składa się z 700 elementów, mierzy 60 cm długości i został wyprodukowany całkowicie ręcznie. W nim znajduje się nie tylko zegarek Death Star Tourbillon, ale też sam kryształ i kilka dodatkowych, pustych miejsc na inne zegar z serii.

Sam zegarek, Death Star Tourbillon jest modelem mechanicznym, zamkniętym w 45 mm czarnej kopercie z tytanu klasy 5 z diamentowym pokryciem, w której skrywa się 281-elementowy mechanizm. Sama Gwiazda Śmierci, umieszczona w centralnym miejscu, wykonuje jeden obrót na minutę ze swoim zielonym laserem na wierzchu nad całym mechanizmem z czterema kotwiczkami.

Czytaj też: Nowy zegarek G-Shock G-Steel GSTB100GC-1A

Zegarek ma do zaoferowania 5-dniową rezerwę chodu, a jego tradycyjny zestaw koronek został zastąpiony systemem wpuszczanych przycisków, podczas gdy mechanizm nakręcania znalazł się na dekielku w kształcie litery D. Całość dopełniają dwa paski – ze skóry cielęcej i zwyczajnej gumy.